Ruský vyhledávač Yandex a oblíbená sociální síť VKontakte.ru spojily síly. Součástí sítě jsou nyní Yandex mapy, které uživatelům umožňují sledovat pohyb přátel nebo plánovat schůzky. Jak nový geosociální projekt funguje a jaká je jeho budoucnost?

 

Mapy, které sociální síť Vkontakte.ru využívá, jsou vytvářeny na základě reálných údajů - družicových snímků. Uživatelé je najdou v sekci „Mapa přátel", která jim umožňuje sledovat, v jakých místech žijí lidé, s nimiž komunikují.

Yandex mapy jsou také součástí karty „Mé schůzky". Zobrazují se na nich místa naplánovaných setkání. Integrace map do VKontakte.ru přitom probíhá prostřednictvím speciálního modulu API Yandex.Kart.

A co na rozšíření sítě VKontakte.ru říká vedoucí jejího vývojového oddělení Andrej Rogozov? „Geosociální služby se v budoucnu stanou neoddělitelnou součástí života internetových uživatelů." Sekce „Mapa přátel" a „Mé schůzky" jsou totiž pouhým začátkem. Síť VKontakte.ru chce integraci s Yandex mapami dále prohlubovat a zvětšovat tak možnosti svých uživatelů.