Mail.Ru Group pojmenoval své největší konkurenty. Podle slov Dmitrije Grišina, akcionáře tohoto internetového holdingu, jsou jimi Facebook na globálním a Yandex na lokálním trhu. Toto prohlášení zveřejnil Mail.Ru Group na konferenci TechCrunch Moscow, uvádí list „Viedomosti".

Podle Grišinových slov je společnost orientována na národní trh (což jí nebránilo v tom přesně označit své konkurenty na globálním trhu). K hlavním strategickým směrům Mail.Ru Goup patří integrace nových poštovních služeb, sociální sítě a služby rychlých zpráv. V listopadu Facebook konečně spustil nový formát sociální on-line komunikac s analogickým funkcemi. Zvážíme-li, že Mail.Ru Group vlastní minoritní podíl „Facebook Inc." (2,38 %), pak existují jisté „příbuzenské" svazky mezi potenciálními „konkurenty".

„Ruský trh je dostatečně rozvinutý na to, aby se stal předmětem zájmu velkých korporací. Je velmi velký a v nejbližší době se zdvojnásobí. Máme navíc výhodu díky jazyku", oznamuje Grišin. Podle jeho slov, IPO Mail.Ru Group znovu zaktivovalo zájem o Rusko a ruské odborníky. Facebook a Google si totiž začali najímat ruské odborníky a mladé mozky. Grišin předpokládá, že úspěšné strategie pomohou přilákat část těchto talentů zpět.

Co se týká umístění společnosti Mail.Ru Group na Londýnské burze, už je známo první jméno zahraničního investora. Fond Prima Asset Managеment nyní vlastní 0,02% Mail.ru.