Facebook a Twitter v Rusku rostou rychleji než všechny ostatní sociální sítě. Jak oznámil list Vedomosti, s odkazem na průzkum ComScore, od ledna do října 2010 se zvýšil počet uživatelů sítě Facebook o 345%, а u sítě Twitter o 257%.

Za 10 měsíců Facebook přilákal v Rusku téměř 5 mil. uživatelů a na konci října 2010 počet uživatelů překročil hranici 6,4 mil. Facebook si je vědom silného potenciálu, který Runet nabízí, a proto na ruském trhu rozšiřuje svou nabídku a pole působnosti:

  • společnost převedla interface Facebooku do ruského jazyka,
  • spustila projekty s ruskými mobilními operátory (dohodla se s MTS a Vympelcomem na bezplatném přístupu abonentů na sociální síť přes stránku 0.facebook.com),
  • spolupracuje s vyhledávači (od října «Yandex» indexuje vnitřní stránky Facebooku).

Ukazatele Twitteru v Rusku jsou skromnější . V lednu 2010, podle údajů ComScore, se zvýšil počet uživatelů o 700 tisíc, a v říjnu 2010 - 2,5 mil. Počátkem ledna bylo na Twitteru, dle údajů Yandexu, 110 tisíc ruskojazyčných účtů. Na konci listopadu potom 498 tisíc ruských účtů. Twitter prozatím navázal spolupráci pouze s jedním subjektem na ruském trhu - byla uzavřena dohoda o spolupráci s Vympelcomem. V nejbližší době bude spuštěn speciální tarif pro uživatele Twitteru, který umožní získat oznámení o nových zprávách formou SMS.

Podle názoru Vladislava Kočetkova, zástupce vedení společnosti Finama, je hlavním důvodem prudkého nárůstu uživatelů sítí Facebook a Twitter jejich velmi nízký startovací základ.