V březnu spustila sociální síť Facebook novou službu pod názvem Questions, oznamuje Searchenginewatch.com. Služba „Questions" poskytuje uživatelům této sítě možnost hledat odpovědi na otázky, které je zajímají.

„Otázkami" se Facebook poněkud liší od klasických Q&A-služeb (polls atd.). U Questions budou uživatelovu otázku vidět pouze jeho přátelé, v případě, že někdo z přátel odpoví na zadanou otázku, tento odkaz se objeví na jeho zdi a stejně tak bude vidět u jeho přátel.

Jak oznamuje Лента.ру, odkazuje na oficiální zprávu Facebooku, „Otázky" byly vymyšleny jako specializovaná verze „Statusů". Odpovědi na podobné uživatelské otázky nevyžadují zapojení expertů, a jsou pro uživatele cenné tím, že odrážejí názor jejich přátel. Takže Лента.ру konstatuje, že nová funkce bude spuštěna po celém světě v nejbližší době.

Pro Českou republiku zatím Questions lokalizovány nejsou. Používáte-li však anglickou verzi Facebooku (v nastavení profilu máte nastavený anglický jazyk), můžete Facebook Questions vyzkoušet již nyní. Tlačítko „Questions" se vám objeví v menu, společně s body Status, Fotografie, Odkaz, Video.

Tímto buzz kolem vyhledávání na Facebooku nekončí. V těchto dnech „západní" uživatelé začali mluvit o vyhledávacím partnerství sociální sítě a Bing. Záminkou se stal druhý řádek vyhledávání s textem «Search The Web», který se objevil na Facebooku a výsledky vyhledávání od Bing. Reakce tiskové služby sociální sítě na sebe nenechala čekat:

"Netestujeme samostatné vyhledávání na webu a nic takového ani nemáme v plánu. Uživatelé, kteří si všimli, že se objevil druhý řádek vyhledávání, podlehli působení třetí strany. Příčinou mohly být pluggins pro browser nebo také zhoubný kód (malware)."