Italský blogger a badatel Vincenzo Cosenza zveřejnil obnovenou verzi mapy popularity sociálních sítí ve světě (World Map Of Social Networks). Statistika byla sestavena na základě údajů získaných ze služeb Alexa a Google Trends. Průzkum ukázal, že Facebook dnes dominuje ve 115 ze 132 států světa.

Za posledních několik měsíců se Facebooku podařilo předstihnout některé místní sociální sítě. Zejména v Evropě Facebook „obral" lokální sociální sítě o téměř 600 miliónů uživatelů. Značné tempo růstu vykazují rovněž sítě LinkedIn a Twitter.

Nicméně tyto tendence se téměř nedotkly států SNS a zejména pak Ruska. Dnes se dvojice lídrů sestává výlučně z místních poskytovatelů „sociálních služeb": „VKontakte" a „Odnoklassniki". Na třetím místě je LiveJournal. Je pozoruhodné, že ještě v červnu roku 2010 trojici uzavíral Facebook. Vzhledem k rostoucí aktivitě této sociální sítě a dle rychlého osvojení postsovětského prostoru se na třetí místo může Facebook brzy vrátit.

Jak je vidět z mapy, na pozadí všeobecné nadvlády Facebooku se významně odlišuje pouze Rusko, Čína, Brazílie a Írán, kde vedou lokální, resp. národní sociální sítě. V červnu roku 2009 odborníci tvrdili, že Facebook jen stěží může pokořit Východní Evropu. Jak je patrné z mapy, je toto tvrzení stále více než platné.

World Map of Social Networks